1. Home page
  2. Noc Muzeów w Lublinie

Noc Muzeów w Lublinie

arrival
date
departure
date

Noc Muzeów w Lublinie

17 of May 2019

Zbliżająca się Noc Muzeów to doskonała okazja dla wszystkich miłośników obcowania z kulturą i sztuką. Jak co roku ma ona międzynarodowy zasięg, dlatego oczywiście nie mogło zabraknąć jej właśnie u nas. W tą wyjątkową noc zarówno mieszkańcy miast, jak i turyści mają możliwość zwiedzania ciekawych i interesujących miejsc ze znajomymi lub całymi rodzinami. Muzea, galerie sztuki oraz różne instytucje związane z kulturą są otwarte dla wszystkich uczestników imprezy, dlatego bez dwóch zdań tego niezwykłego i wyjątkowego święta sztuki nie mogło zabraknąć również w Lublinie. Nasze miasto przygotowało szereg ciekawych i pełnych emocji atrakcji dla zwiedzających, a także udostępniło miejsca, które na co dzień są niedostępne. Po tak intensywnie spędzonej nocy musimy jak najszybciej zregenerować nasze siły, a najlepszym miejscem jest Hotel Wieniawski oferujący komfortowe noclegi w doskonale wyposażonych pokojach, zlokalizowany w samym centrum Lublina.

Wiele ciekawych atrakcji w pobliżu Hotelu Wieniawski

Najwięcej dzieje się w centrum miasta, gdzie właśnie w Noc Muzeów organizowanych jest wiele interesujących atrakcji. W tym roku miasto postawiło także na warsztaty kulturalne oraz kiermasze. W programie możemy znaleźć miejsca warte uwagi, które związane są z historią i kulturą Lublina jak na przykład:

  • Wzgórze Zamkowe z Kaplicą Trójcy Świętej, Basztę Zamkową, Dziedziniec zamku Lubelskiego oraz Muzeum Historii Miasta Lublin,
  • Muzeum Józefa Czechowicza na Starym Mieście,
  • Dworek Wincentego Pola,
  • Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” i wiele innych.

Do obiektów zlokalizowanych nieco dalej od centrum możemy bez problemów dostać się korzystając z komunikacji miejskiej, która jest doskonale z nimi połączona. W ten sposób zwiedzimy więcej ciekawych miejsc jak chociażby Państwowe Muzeum na Majdanku, które z okazji Nocy Muzeów zaplanowało wiele wartych uwagi spotkań, jak również oprowadzanie po całym jego terenie z przewodnikiem. Kolejnym bardzo ciekawym punktem programu jest Skansen – Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie już w piątek możemy wziąć udział w Nocnych Bajaniach – czyli klimatycznej wędrówce, której scenerią są dawne wsie i dwory.

Ponadto zwiedzający będą mieli wstęp do wielu instytucji kultury takich jak Katolicki Uniwersytet Lubelski wraz z magazynem muzealnym, Ogród Botaniczny, gdzie goście będą mogli się wybrać na wieczorny spacer i poznać “sztukę kochania roślin”. Galeria Labirynt oraz Galeria Biała udostępnią odwiedzającym aktualne wystawy – “Brzuchomówca i milczące obrazy” lub “Kojarz kolaż” z możliwością wysłuchania wykładów – np. Królikokaczki w starciu z faszyzmem.

W większości miejsc w trakcie Nocy Muzeów nie jest pobierana opłata, jednak w niektórych wynosi ona dosłownie symboliczną złotówkę. Wydarzenie to jest świetną rozrywką nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, dlatego warto wybrać się na nie z całą rodziną. Lublin jest przepięknym miastem posiadającym ciekawą i pełną zawirowań historię, którą warto poznać z całą pewnością w Noc Muzeów.

Hotel Wieniawski w Lublinie zaprasza gorąco na Noc Muzeów, gdzie właśnie w ten weekend przeżyjesz niepowtarzalną, wartą zapamiętania przygodę.

Newsletter

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close