1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

15 lipca 2019

Wyjątkowo ciekawe i barwne wydarzenie jakim jest Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie, każdego roku przyciąga coraz większą publiczność. Impreza trwa aż 4 dni, a w jej trakcie mieszkańcy, jak i turyści mogą podziwiać spektakularne widowiska cyrkowo – teatralne. W czasie festiwalu obejrzymy występy wielu artystów oraz kuglarzy, którzy przeniosą nas do świata cyrku, teatru, ulicznego tańca, muzyki, a także żonglerki. Carnaval Sztukmistrzów odbywa się w samym centrum Lublina, skąd zaledwie kilka minut drogi dzieli nas od bardzo klimatycznego Hotelu Wieniawski oferującego noclegi w komfortowych warunkach. To doskonałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny.

Bogaty program imprezy

Carnaval Sztukmistrzów cieszy się ogromną popularnością w Lublinie wśród osób w każdym wieku , chętnie uczestniczą w nim całe rodziny. Feria barw, pokazy ognia i żonglerki artystów w interesujących kostiumach przyciąga także turystów z całej Polski i zagranicy. Impreza zaczyna się w czwartek, a kończy w niedzielę. Pierwszego dnia w samo południe do późnych godzin nocnych na Starym Mieście, Wieży Trynitarskiej, Trybunale Koronnym oraz Bramie Krakowskiej odbywać się będzie Urban Highline Festival. Jest to bardzo ciekawa forma miejskiej wspinaczki linowej na rozpiętych taśmach między budynkami. Urban Highline Festival to jedna z największych tego typu imprez, która odbywa się w samym centrum miasta, w tym zabytkowej części Starego Miasta. Po południu rozpoczynają się również spektakle uliczne z udziałem buskierzy, czyli mimów, clownów, kuglarzy czy muzyków. Na każdy dzień trwania festiwalu organizatorzy przygotowali mnóstwo interesujących wydarzeń jak muzyka na ulicy, Klub Festiwalowy, Warsztaty Cyrkowe, a także Miasteczko cyrkowe oraz zabaw niezwykłych.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest na stronie internetowej imprezy. Gości, którzy zatrzymają się na dłużej w Lublinie zapraszamy do rezerwacji noclegów w Hotelu Wieniawski. U nas nie tylko odpoczniesz po atrakcjach całego dnia, ale będziesz mieć na wyciągniecie ręki centrum miasta oraz wszystkie wydarzenia festiwalu.

Na Carnaval Sztukmistrzów zapraszają również artyści z zagranicy

Część spektakli w trakcie Carnavalu Sztukmistrzów w Lublinie jest biletowana. Odbywają się one w różnych miejscach w mieście, gdzie możemy podziwiać gości z zagranicy – Hiszpanii, Holandii, Włoch czy Francji. Cena jest niewielka, za to wrażenia nie do opisania. Z pewnością warto uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu artystycznym. Hotel Wieniawski serdecznie zaprasza na Carnaval Sztukmistrzów do pięknego i urokliwego Lublina.

Tegoroczna, jubileuszowa, 10 już edycja Carnavalu Sztukmistrzów będzie wyjątkowa! 

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij