1. Strona główna
  2. Aktualności
  3. Noc Muzeów w Lublinie

Noc Muzeów w Lublinie

Data
przyjazdu
Data
wyjazdu

Noc Muzeów w Lublinie

17 maja 2019

Zbliżająca się Noc Muzeów to doskonała okazja dla wszystkich miłośników obcowania z kulturą i sztuką. Jak co roku ma ona międzynarodowy zasięg, dlatego oczywiście nie mogło zabraknąć jej właśnie u nas. W tą wyjątkową noc zarówno mieszkańcy miast, jak i turyści mają możliwość zwiedzania ciekawych i interesujących miejsc ze znajomymi lub całymi rodzinami. Muzea, galerie sztuki oraz różne instytucje związane z kulturą są otwarte dla wszystkich uczestników imprezy, dlatego bez dwóch zdań tego niezwykłego i wyjątkowego święta sztuki nie mogło zabraknąć również w Lublinie. Nasze miasto przygotowało szereg ciekawych i pełnych emocji atrakcji dla zwiedzających, a także udostępniło miejsca, które na co dzień są niedostępne. Po tak intensywnie spędzonej nocy musimy jak najszybciej zregenerować nasze siły, a najlepszym miejscem jest Hotel Wieniawski oferujący komfortowe noclegi w doskonale wyposażonych pokojach, zlokalizowany w samym centrum Lublina.

Wiele ciekawych atrakcji w pobliżu Hotelu Wieniawski

Najwięcej dzieje się w centrum miasta, gdzie właśnie w Noc Muzeów organizowanych jest wiele interesujących atrakcji. W tym roku miasto postawiło także na warsztaty kulturalne oraz kiermasze. W programie możemy znaleźć miejsca warte uwagi, które związane są z historią i kulturą Lublina jak na przykład:

  • Wzgórze Zamkowe z Kaplicą Trójcy Świętej, Basztę Zamkową, Dziedziniec zamku Lubelskiego oraz Muzeum Historii Miasta Lublin,
  • Muzeum Józefa Czechowicza na Starym Mieście,
  • Dworek Wincentego Pola,
  • Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem” i wiele innych.

Do obiektów zlokalizowanych nieco dalej od centrum możemy bez problemów dostać się korzystając z komunikacji miejskiej, która jest doskonale z nimi połączona. W ten sposób zwiedzimy więcej ciekawych miejsc jak chociażby Państwowe Muzeum na Majdanku, które z okazji Nocy Muzeów zaplanowało wiele wartych uwagi spotkań, jak również oprowadzanie po całym jego terenie z przewodnikiem. Kolejnym bardzo ciekawym punktem programu jest Skansen – Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie już w piątek możemy wziąć udział w Nocnych Bajaniach – czyli klimatycznej wędrówce, której scenerią są dawne wsie i dwory.

Ponadto zwiedzający będą mieli wstęp do wielu instytucji kultury takich jak Katolicki Uniwersytet Lubelski wraz z magazynem muzealnym, Ogród Botaniczny, gdzie goście będą mogli się wybrać na wieczorny spacer i poznać “sztukę kochania roślin”. Galeria Labirynt oraz Galeria Biała udostępnią odwiedzającym aktualne wystawy – “Brzuchomówca i milczące obrazy” lub “Kojarz kolaż” z możliwością wysłuchania wykładów – np. Królikokaczki w starciu z faszyzmem.

W większości miejsc w trakcie Nocy Muzeów nie jest pobierana opłata, jednak w niektórych wynosi ona dosłownie symboliczną złotówkę. Wydarzenie to jest świetną rozrywką nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci, dlatego warto wybrać się na nie z całą rodziną. Lublin jest przepięknym miastem posiadającym ciekawą i pełną zawirowań historię, którą warto poznać z całą pewnością w Noc Muzeów.

Hotel Wieniawski w Lublinie zaprasza gorąco na Noc Muzeów, gdzie właśnie w ten weekend przeżyjesz niepowtarzalną, wartą zapamiętania przygodę.

Newsletter

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij